Atatürk
10 KASIM ATATÜRK ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 85.YILI
10 KASIM ATATÜRK ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 85.YILI
             Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,ün ölümünün 85. yıl dönümünde onu anmak için toplanmış bulunmaktayız.
            Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.
             İşte, 10 Kasım’lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır.
              Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 85. yılında, Türk Ulusu’nun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder ATATÜRK’ ü bir kez daha  gurur, özlem ve saygıyla anıyoruz.
"Spor, yalnız bedensel yeteneklerin üstünlüğü sayılmaz. Kavrayış ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâsı ve kavrayışı az olan güçlü kişiler, zekâsı ve kavrayışı yüksek düzeyde olan daha az güçlülerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim." Atatürk
ÇANAKKALE İL HAKEM KURULU

Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 68 kez görüntülendi.